VIII Międzynarodowy Kongres:
Psychiatria Medforum 2014

Optymalizacja leczenia w psychiatrii

Wisła, 11 - 13 grudnia 2014 r.

Pobierz certyfikat

« Powrót na stronę główną

Relacja z VIII Międzynarodowego Kongresu z cyklu Psychiatria Medforum w Wiśle

Tradycyjnie miejscem grudniowego spotkania psychiatrów z całej Polski (i nie tylko!) był Hotel Gołębiewski w beskidzkiej Wiśle. Przewodniczącą Komitetu Naukowego była Prof. Irena Krupka-Matuszczyk z Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Co warte podkreślenia, po raz pierwszy ogólnopolska kongres psychiatryczna została połączona z wyjazdowym sympozjum European Psychiatric Association (EPA), dzięki czemu uczestnicy mogli wysłuchać i nawiązać bezpośredni kontakt z czołówką europejskich psychiatrów. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Prof. Peter Falkai (President of the Council of NPAs) i Prof. Wolfgang Gaebel (President Elect of EPA).

 

fot. Medforum

 

Wszystkie anglojęzyczne sesje wykładowe były tłumaczone symultanicznie na język polski, dzięki czemu uczestnicy, którzy nie władają biegle tym językiem, mogli w pełni skorzystać z obecności zagranicznych gości. Sesje EPA poświęcone były przede wszystkim szeroko pojętej problematyce schizofrenii, przyszłości europejskiej i polskiej psychiatrii, problemowi uzależnień i zdrowiu psychicznemu w czasach kryzysu.
 

Cała relacja z Kongresu znajduje się TUTAJ. Serdecznie zapraszamy do lektury

  • Edukacja Medyczna
  • Psychiatria.pl
  • Medforum